بصیرت، بصیرت، دید درونی

۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۷ ثبت شده است


در انتخاب رشته قبل از هر چیز لازم است انگیزه واقعی خود را از این که میخواهید ادامه تحصیل دهیم مشخص کنیم.
برای این کار باید مواظب باشیم تا خودمان را گول نزنیم  یعنی با خودمان خیلی روراست باشیم چراکه ما با شناخت واقعی انگیزه خود می‌خواهیم سرنوشت زندگی خودمان را رقم بزنید اما چگونه می توانیم انگیزه خود را مشخص کنیم؟
معمولاً مهمترین چیزی که می تواند انگیزه ما را مشخص کند طرح این سوالات  و پاسخ واقعی ما به این سوال است مثلاً اینکه از خودمان بپرسیم که انگیزه واقعی ما برای تحصیل در دانشگاه چیست؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ شهریور ۹۷ ، ۱۱:۱۳
sadegh hosseini


      اینکه مدام می گویند به جای عزاداری پول را خرج کمک به فقرا کنید مثل این است که بگویند دانشکده های علوم پزشکی را تعطیل کنید و پولش را خرج درمان کنید. 

                                                          
نمی فهمند که محرم دانشگاه آموزش انسانیت و ایثار است و دانش آموختگان آن پناه فقرا و بی پناهان اند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ شهریور ۹۷ ، ۱۱:۵۴
sadegh hosseini


آموزش و پرورش، والدین، مدیر مسئولیت پذیر، معلمین مخلص و توانمند و زحمات طاقت فرسای شخص دانش آموز است که رتبه های برتر کنکور را می سازد.


اما به ناگاه دم کنکور،با آماده شدن سفره و هنگام برداشت محصول اولیه که می شود، سرو کله مدعیان کاسبکار اعجاز پیدا می شود....

و چه غم انگیز است که در اینجا نیز شرافت و رسالت رسانه ملی خرج کاسبی ویران کنندگان باقی مانده ارزش، اعتبار و جایگاه نظام آموزشی رسمی کشور می شود.

بماند که قرار ما ساختن انسانها در تمامی ابعاد علمی، اخلاقی، اجتماعی، شغلی و حرفه ای و... است که ساخت وساز تنها حافظه و آماده سازی انبار اطلاعات کار چندان سخت و لزوما مفید و اثربخشی هم نیست.


باید دید دانش آموزانمان پس از دوازده سال تحصیل، چقدر توانمدی حرفه ای بدست آورده اند؟

سرانجام شغلی و آینده زندگی جوانان عزیزمان ملاک است، اگر نه با کمال تاسف، ورود به بعضی دانشگاه ها حتی با کسب نمره منفی در تمامی دروس نیز مقدور شده است...

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ شهریور ۹۷ ، ۱۴:۲۱
sadegh hosseini